PDF Drukuj Email
Get the Flash Player to see this rotator.

 

Drodzy Przyjaciele
naszego Domu Rekolekcyjnego w Czernej!

 

Zakończenie Roku Wiary nie oznacza rozstania się z tematem wiary. Wprost przeciwnie. Temat ten, podjęty i przepracowany przez Papieża Franciszka w encyklice Lumen fidei (Światło wiary), a przez wiernych odświeżony i na nowo uświadomiony, domaga się od nas dalszej refleksji i zgłębiania. Domaga się przede wszystkim żywego doświadczenia i wyrażenia go wobec innych swoim własnym życiem.

 

Wiara chrześcijańska nie jest kwestią wiedzy, ale osobistą relacją z Chrystusem i wielką egzystencjalną przygodą, w którą rzeczywiście musimy zaangażować całych siebie, bez szukania jakichkolwiek kompromisów. „Wiary się nie negocjuje” – powiedział Ojciec Święty. „Kiedy bowiem zaczynamy obcinać wiarę, zaczynają się odstępstwa”, to znaczy rozrywanie Ciała Pana zmartwychwstałego, Jego Kościoła, rodziny, ludzkich dusz.

 

Dzisiaj jesteśmy świadomi braku wewnętrznej spójności, ran naszych dusz, rozbicia rodzin i wspólnot, podziału Kościoła… Szukamy zatem izdebki nazaretańskiej, gdzie – na wzór Maryi – w ciszy i samotności odnaleźlibyśmy na nowo jedność naszej wiary i całym jestestwem poczęli Słowo, które i w nas stałoby się ciałem.

 

Tegoroczny program rekolekcji karmelitańskich stanowi wprowadzenie do tej wewnętrznej izdebki naszego serca, do owej „winnej piwniczki”, o której mówi oblubienica z Pieśni nad pieśniami. Przewodniczką w tej wędrówce będzie nie kto inny, ale sama Mistrzyni życia wewnętrznego – św. Teresa od Jezusa, której Jubileusz 500-lecia urodzin będziemy obchodzić już w roku 2015.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Najbliższe terminy rekolekcji:

22 - 24 wrzesień

Moja historia jest historią świętą.

Biblijne dni skupienia otwarte dla wszystkich.

dr Danuta Piekarz i ks. Mirosław Jodłosz


6 - 8 październik

Nowa droga do STUDNI - ze św. Teresą

od Dzieciątka Jezus.

Dni skupienia dla dziewczyn (17 - 30 lat).

s. Terezitta Górka, s. Marisława Proszko


6 - 8 październik

"Wiedz zatem, że najlepsze, czego człowiek może dokonać na tej ziemi, to czysta modlitwa" (Izaak z Niniwy). Ojcowie Kościoła uczą modlitwy.

Dni skupienia otwarte dla wszystkich.

o. Noe Faruga


13 - 15 październik

Odkryj źródła rzeki swego życia.

Dni skupienia z Samarytanką - dla kobiet (35+).

s. Terezitta Górka, s. Marisława Proszko


20 - 22 październik

Drogi niedoskonałości ze Świętymi Karmelu.

Szkoła duchowości dla młodych (18-35 lat).

o. Jakub Przybylski, s. Marisława Proszko, s. Terezitta Górka


10 - 12 listopad

Czyściec czy reinkarnacja?

Dni skupienia otwarte dla wszystkich.

o. Bazyli Mosionek